Zyskaj kontrolę nad procesem zbiórek produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego (PUPZ)

Neviso ABP Logistics Software

Oprogramowanie Neviso ABP Logistics Software to system usprawniający logistykę produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego, w tym odbioru zwłok zwierzęcych i innych produktów ubocznych z rzeźni.

Oprogramowanie Neviso zostało stworzone z myślą o unikalnych potrzebach przemysłu przetwórczego produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego (PUPZ).

Głównymi zaletami korzystania z systemu Neviso są: zwiększenie kontroli i efektywności kosztowej, usprawnienie obsługi klienta oraz przyspieszenie logistyki, co pozwala zapewnić wysoką jakość surowca.

Proces logistyczny Neviso ABP Logistics Software

Proces logistyczny w oprogramowaniu Neviso obejmuje:

 • Zarządzanie zamówieniami w czasie rzeczywistym - Zamówienia odbiorów zwłok zwierzęcych i transportów z rzeźni składane są przez Internet lub telefonicznie.
 • Planowanie logistyczne - Optymalizacja odbioru zwłok zwierzęcych oraz transportu pojemników dzięki nowoczesnemu narzędziu do planowania. Możliwe jest połączenie tych przepływów materiałów w celu zmaksymalizowania wydajności logistycznej.
 • Transport - Kierowcy ciężarówek wykonują zaplanowane trasy, a postępy są śledzone w każdym punkcie odbioru.
 • Magazyny pośrednie - Pojemniki mogą być zbierane w magazynach pośrednich przed przewiezieniem ich do zakładu utylizacji.
 • Raportowanie - Dokumenty handlowe są w formacie elektronicznym. Możliwość sporządzania raportów wg wymagań obowiązujących w danym kraju dla organów kontroli i dyrekcji.

 

Helos logistics concept diagram

Proces wdrożeniowy Neviso ABP Logistics Software

Proces wdrożeniowy oprogramowania Neviso składa się z trzech etapów:

 1. Analiza logistyczna - Określenie aktualnej sytuacji w operacjach logistycznych firmy oraz w jaki sposób można je usprawnić.
 2. Realizacja - Planowanie konfiguracji i wdrożenie systemu Neviso oraz zastosowanie usprawnionego procesu logistycznego.
 3. Ciągły rozwój i wsparcie - Organizowanie regularnych spotkań przeglądowych. Doroczna weryfikacja i dostosowywanie operacji logistycznych. Oferta oprogramowania Neviso to usługa ciągła, a nie jednorazowy produkt.

Zalety Neviso ABP Logistics Software

Główne korzyści płynące ze stosowania oprogramowania Neviso to:

 • Ograniczenie kosztów - System umożliwia kontrolowanie kosztów logistycznych i oszczędności rzędu 25%;.
 • Usprawnienie obslugi klienta - Lepsze wskaźniki utrzymania i satysfakcji klientów.
 • Szybkość i jakość - Proces staje się szybszy, co przekłada się na ograniczenie odpadów i podniesienie jakości produktu końcowego.
 • łatwe raportowanie - Identyfikowanie pochodzenia, dokumenty handlowe i raporty zgodnie z rozporządzeniami UE i organów krajowych.
 • Zrównoważenie - Zmniejszenie kilometrażu, wydajny recykling i zapobieganie rozprzestrzenianiu się chorób.
 

Klienci Neviso ABP Logistics Software

Oprogramowanie Neviso ABP Logistics zostało pomyślnie wdrożone w Finlandii i Norwegii. Poniżej znajduje się opinia klienta Norsk Protein AS, członka Europejskiego Zrzeszenia Przetwórców Tłuszczu i Utylizacji (EFPRA).Studium przypadku w Norsk Protein

„Początkowo podzlecaliśmy logistykę i odbiór zwłok zwierzęcych firmom transportowym, przez co nie mieliśmy kontroli nad procesem logistycznym i planowaniem. Przeanalizowaliśmy dostępne rozwiązania i doszliśmy do wniosku, że system Neviso ABP Logistics z Finlandii najlepiej pasuje do naszych potrzeb. Projekt rozpoczęto od analizy specyficznych wymagań naszej działalności i wzbogacenia Neviso ABP Logistics Software o nowe funkcje. W 2016 roku, czyli rok po rozpoczęciu projektu, system był gotowy do użytku.

Aktualnie planowanie odbioru zwłok zwierzęcych odbywa się przez system logistyczny Neviso ABP Logistics Software, większość zleceń przekazywana jest przez stronę internetową, a reszta z nich telefonicznie. Za pośrednictwem strony internetowej nasi klienci mają dostęp do wymaganej dokumentacji oraz historii zleceń odbioru. Kierowcy ciężarówek otrzymują zaplanowane trasy w formacie cyfrowym, a proces zbiórki można monitorować przez Internet. Dzięki Neviso ABP Logistics poprawiliśmy naszą wydajność oraz uzyskaliśmy kontrolę nad całym łańcuchem logistycznym, co pozwala nam na dalsze usprawnianie struktury logistycznej. Kolejnym krokiem jest zastosowanie Neviso ABP Logistics do odbierania produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego z rzeźni i przyjmowania ich w zakładach. Współpraca była bezpośrednia i łatwa, a obsługa klienta jest szybka i wyśmienita.”

                               - Daniel Kjæreng, kierownik projektu w Norsk Protein Ltd.